Одржана је 61. редовна седница Градског већа

У малој сали Градске управе Лознице одржана је 61. редовна седница Градског већа, на којој су разматране бројне теме од значаја за функционисање града и унапређење живота грађана.

Већници су усвојили предлог одлуке о успостављању сарадње између града Лознице и града Карлових Вари у Републици Чешкој, чиме се стварају услови за јачање међународних веза, размену знања и реализацију заједничких иницијатива у различитим областима.

Значајан део седнице био је посвећен унапређењу рада комуналних предузећа, кроз предлоге одлука који имају за циљ ефикасније пружање услуга и боље управљање комуналним системом.

Разматран је и рад Предшколске установе „Бамби“, где су предложене измене статута и правилника који регулишу организацију рада, као и услове за пријем, боравак и испис деце, са циљем подизања квалитета услуга и бољег функционисања установе.

Градско веће донело је одлуку о додели награда студентима и ученицима за 2026. годину. Укупно 74 корисника оствариће право на ову врсту подршке , 65 студената и 9 ученика. Град континуирано пружа подршку најбољим ђацима и студентима још од 2000. године, негујући ову праксу већ пуних 26 година. Током тог периода, закључно са овогодишњом генерацијом корисника, награђено је укупно 2.917 ученика и студената, чиме се потврђује дугорочна посвећеност улагања у образовање и младе.

На седници је прихваћена и иницијатива Удружења српских ратних ветерана за одређивање локације за изградњу меморијалног центра посвећеног Дринској дивизији, чиме се доприноси очувању традиције и историјског наслеђа.

Такође, подржан је финансијски захтев Удружења за балнеоклиматологију Србије за организацију међународног конгреса у Бањи Ковиљачи, који ће бити одржан у мају ове године.

На крају седнице, Градско веће усвојило је закључке и утврдило предлоге одлука који ће бити прослеђени надлежним институцијама на даље разматрање и усвајање.