Градоначелница Лукић: Лозница један од центара српског бокса
У Регионалном боксерском центру на Лагатору одржан је састанак посвећен развоју бокса, спортске инфраструктуре и организацији предстојећих међународних такмичења у Лозници, која ће у августу бити домаћин Европског омладинског првенства у боксу.
Градоначелница Лознице, Драгана Лукић са сарадницима, разговарала је са председником Боксерског савеза Србије Ненадом Боровчанином о даљем улагању у спорт и условима за рад младих спортиста.
„Захваљујући Влади Републике Србије данас се налазимо у Регионалном боксерском центру који је опремљен по најсавременијим стандардима и који ће дати додатни импулс развоју трофејног спорта у нашем граду“, поручила је Лукић, додајући да ће Град наставити да улаже у спорт, бесплатне тренинге и подршку младим спортистима.
Председник БС Србије Ненад Боровчанин истакао је да је Лозница данас један од значајних центара српског бокса.
„Ово је први Регионални боксерски центар у Србији и један од најсавременијих тренажних центара у овом делу Европе. У августу нас очекује Европско омладинско првенство на ком ће учествовати 53 земље“, рекао је Боровчанин.
Он је нагласио да без подршке државе и председника Александра Вучића Лозница не би могла да буде домаћин овако великог такмичења.
Са градоначелницом су у посети били заменик Петар Гавриловић, помоћници Дејан Сталовић и Миодраг Филиповић, као и чланови Градског већа Властимир Лукић и Марко Јовановић, док су са председником Боксерског савеза Србије састанку присуствовали Тијана Влаховић и Урош Јаковљевић, координатори за организацију међународних догађаја и административни секретари.







